Friday, May 24, 2024

|

spot_img

A do të ketë reshje shiu? Mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

po lexohet

Sipas MeteoAlb: Dita nis me kthjellime, por duke iu afruar mesditës vranësirat zhvillohen gradualisht duke rrezikuar rrebeshe afat-shkurtra shiu, ku më të dukshme do jenë në zonat malore. Mbrëmja largon reshjet nga territori shqiptar.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 29°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Europa Juglindore, Qendrore dhe Lindore paraqiten me vranësira të dendura dhe rrebeshe shiu. Ndërsa mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare mbizotëron Europën Veriore dhe Rajonin e Mesdheut.

të fundit

Kënga e Besit dedikim për Xhensilën? Aktori shton dyshimet, çfarë deklaroi në “Ferma VIP”

“Mosmirënjohja” është kënga më e re e Bes Kallakut. Që pas publikimit të kësaj kënge me tekst po nga ai,...

të ngjashëm