Thursday, July 18, 2024

|

spot_img

Zjarri në ishullin Rodos del jashtë kontrollit, “luftë” me flakët në tre fronte

po lexohet

Zjarri në ishullin Rodos mbetet i pakontrolluar për të gjashtën ditë. Zjarrfikësit po luftojnë në tre fronte aktive.

Problemi më i madh gjendet në Kiotari dhe në jugperëndim drejt Gennadit.

Në Apollon ka edhe shpërthime të vazhdueshme ndaj profetit Ilias dhe në këtë kohë forcat po bëjnë një përpjekje të madhe për të parandaluar përhapjen e tij më në veri drejt pyllit të dendur.

Në lindje të liqenit artificial Gadoura po zhvillohet një betejë në mënyrë që flakët të mos përhapen në Kalathos.

Në aksionin e fikjes së zjarreve janë vënë në dispozicion 10 avione dhe 5 helikopter. Forcat tokësore që operojnë janë 266 zjarrfikës me 16 ekipe këmbësorie dhe 49 mjete ujore.

Forcat zjarrfikëse janë duke u forcuar vazhdimisht dhe së shpejti priten edhe 10 mjete të tjera me 60 zjarrfikës.

të fundit

Arilena Ara feston sot ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e njohur Arilena Ara feston sot 26 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për të, Ara...

të ngjashëm