Sunday, May 28, 2023

|

Tërmeti në Shqipëri zgjon banorët, ja ku ishte epiqendra

po lexohet

Lëkundje me magnitudë janë regjistruar mëngjesin e ditës së sotme në Durrës.

Sipas të dhënave, lëkundjet ishin në thellësi 5 kilometër, me magnitudë 5 të shkallës rihter.

E frikshme/ Ngjashmëria e tërmetit të sotëm me atë të 26 nëntorit në Durrës

Epiqendra e tërmetit u lokalizua 17 kilometra nga Laç i dhe 27 kilometra nga Durrësi. Nga lëkundjet fatmirësisht nuk raportohet për dëme materiale apo njerëz të lënduar. 

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm