Tuesday, June 6, 2023

|

Tërmet në Shqipëri, sa ishte magnituda dhe epiqendra

po lexohet

Një tërmet ka goditur Shqipërinë gjatë natës.

Sipas të dhënave të para, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 19 kilometra në Jugperëndim të Gjirokastrës dhe nuk raportohet për dëme materiale.

të fundit

Shumë pranë Shqipërisë, tërmeti i fortë godet shtetin e Ballkanit (Epiqendra+Magnituda)

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe...

të ngjashëm