Sunday, May 28, 2023

|

Si do të jetë moti ditën e sotme

po lexohet

Ditën e sotme do të dominojnë kushte të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të jenë më të dukshme në ultësirën perëndimore.

Në zonat malore do të ketë vranësira të lehta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesdite duke luhatur vlerat nga 20°C deri në 40°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm