Tuesday, July 16, 2024

|

spot_img

Rritet numri i viktimave, humbin jetën 2 pacientë me COVID-19

po lexohet

Është rritur bilanci i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 2 pacientë të tjerë duke e çuar në 76 numrin e përgjithshëm të viktimave.

Viktimat janë dy qytetarë nga Tirana 67 dhe 69 vjeç e kanë humbur betejën me sëmundjen në 24 orët e fundit, megjithë përpjekjet e mjekëve, të cilët po bëjnë të pamundurën në Spitalin Infektiv.

Ndërkohë janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 74 raste të reja duke e çuar në 2893 numrin e përgjithshëm të të infektuarve.

të fundit

Rike Roçi në pritje të ëmbël? Ish-banorja e BBV flet për herë të parë pas lajmeve

Pak ditë më parë në media qarkulluan lajme që ngrinin dyshime se Rike Roçi ishte në pritje të ëmbël. Këtë...

të ngjashëm