Thursday, July 18, 2024

|

spot_img

Planifikojeni fundjavën tuaj drejt bregdetit, ja si parashikohen temperaturat për ditën e sotme

po lexohet

Dita e sotme pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme dhe të nxehta. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 29 °C,

në vendet e ulëta: 17 / 33 °C,

në vendet malore: 14 / 29 °C.

të fundit

Arilena Ara feston sot ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e njohur Arilena Ara feston sot 26 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për të, Ara...

të ngjashëm