Wednesday, October 4, 2023

|

spot_img

Pas mjekut të njohur Drini Dobit, një tjetër doktoreshë humb jetën nga koronavirusi(EMRI+FOTO)

po lexohet

Nuk kanë të sosur lajmet e trishta që vijnë për humbjet në radhët e bluzave të bardha si pasojë e koronavirusit.

Një ditë më parë humbi jetën mjeku i njohur Drini Dobi, ndërsa një tjetër lajm i trishtë vjen ditën e sotme për ndarjen nga jeta të një mjekje.

Bëhet fjalë për Flutura Hashorva, e cila ka humbur betejën me Covid-19 duke u larguar përgjithmonë nga kjo jetë. Dr.Hashorva është ndarë nga jeta dje, në Spitalin “Shefqet Ndroqi”, spital të cilit i kushtoi 48 vite të jetës së saj.

Mjekja Flutura Hashorva, pneumologe, shërbeu fillimisht në pavionin e parë të pneumologjisë pranë QSUT. Në vitin 1983 u transferua në spitalin e mushkërive, ish-sanatoriumi e më pas pranë dispancerisë së Tiranës. Ajo dha kontributin e saj në luftën kundër virusi të tmershëm deri ditën që u infektua dhe vetë.

të fundit

Ish-banori i ‘BBV’ e pranon publikisht: Vajza e zemrës tashmë ka një unazë në gisht

Këngëtari i njohur Lorenc Hasrama ka pranuar publikisht se është në një lidhje dashurie. Ai la të nënkuptojë se lidhja...

të ngjashëm