Sunday, May 28, 2023

|

Parashikimi i motit, vranësira dhe reshje në veri dhe zonat lindore

po lexohet

Sipas MeteoAlb oret e paradites paraqiten kryesisht në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësira kalimtare në bregdet dhe zonat e ulëta ,por vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore.

Po ashtu, me të njëjta kushte atmosferike do të vijojë pasditja në zonat jugore ndërsa reshje do ketë kryesisht në Veri dhe zonat Lindore.

Era do fryjë e lehtë me shpejtesi 33 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë. Temperaturat e ajrit rriten ne vlerat e mengjesit dhe mesditës duke luhatur ekstremumet ditore nga 13°C deri në 35°C.

 

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm