Thursday, June 30, 2022

|

“Na turpërove”/ Ronela Hajati ironizon personazhet që e kritikuan për tekstin e këngës: 2 milionë… (FOTO)

Më të lexuarat

Të shuma kanë qenë reagimet në rrjet pas performancës së Ronela Hajatit në skenën e madhe të “Eurovision” në Torino të Italisë. Gjithashtu u komentua gjatë edhe skualifikimi i Shqipërisë për në finale.

Kënga “Sekret” ka arritur miliona shikime brenda 24 orëve, por pavarësisht kësaj ka nga ata që nuk ia kanë kursyer kritikat, ndonjëherë edhe të rënda.

Kënga e Ronelës i bëri të gjithë ndjekësit anë e mbanë botës të dëgjojnë, këndojnë apo të kërcejnë nën ritmet e saj dhe kjo gjë u vu re nga brohorimat dhe koncertet e shumta që artistja ka zhvilluar.

E teksa Hajati po shijon suksesin me koncertet e saj të mbushura plot, ka pasur dhe personazhe të cilët mendojnë se performanca e Ronelës nuk ka qenë aspak i denjë për të përfaqësuar Shqipërinë, madje disa e quajtën ‘turp’ apo dhe reagimet në lidhje me veshjen e papërshtatshme si të sajën ashtu dhe të balerinëve me fustanellat e tyre.

Por këtyre kritikave u ka kthyer përgjigje këngëtarja e njohur përmes disa ‘fakteve’ të postuara në “Instastory”. Ajo ka treguar suksesin që po korr kënga e saj dita ditës.

“Na turpërove”/ Ronela Hajati ironizon personazhet që e

Në një postim, Ronela ka ironizuar personazhet të cilët e kanë gjykuar për tekstin e këngës dhe tregon suksesin e madhe që “Sekret” ka marrë deri më tani. Kjo gjë mund të dallohet prej shikueshmërisë që ka marrë dhe renditjes në shtete të ndryshme.

“Nuk është gjë kënga”-  i ka shkruajtur Dj Eri Dee, ndërsa artistja i është përgjigjur: “Na turpërove”.

Gjithashtu ajo ka treguar se kënga e saj ka arritur në 2 milion shikime dhe krahas saj shkruan:

“2 milionë! Kurrë skam marrë kaq shumë dashuri nga njerëz që nuk flasin shqip”, duke iu referuar kështu komenteve negative të cilat më së shumti kanë qenë nga shqiptarë të cilët i dolën kundër artistes.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit