Monday, October 18, 2021

|

“Më me shumë entuziazëm po e pret jugu i vendit”/ Manjani merr vendimin e papritur për ‘Foltoren’ e Berishës, tregon edhe detajin që i tërhoqi më shumë vëmendjen nga kjo nismë

Më të lexuarat

sh-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka deklaruar sot publikisht se mbështet ‘Foltoren’ e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sipas tij, kjo është nisma e vetme demokratike në vend dhe për çudi të tij po pritet me shumë entuziazëm sidomos nga jugu i vendit.

Postimi i plotë:

Padyshim nuk duhet promovuar ky dimension, por nuk mund të rrimë pa lexuar faktin se jugu i Shqipërisë po e pret më me entuziazëm foltoren e Doktorit.

Kjo është një shenjë e mirë dhe sa më takon më pëlqen pa masë.

Shqipëria është shumë e vogël si dhe, ne shqiptarët jemi shumë pak për t’u ndarë në veri dhe jug. Për fat të keq prej shumë vitesh ky dallim i theksua disi..

Ndoshta kjo nismë e Doktorit “Tropojan” mund të ndihmojë disi për ta shuar këtë ndasi absurde.

Nga ana tjetër është gjithashtu e vërtetë që ne “beriorët” nuk e demonstrojmë shumë entusiazmin…

Nejse, foltorja është sot për sot nisma e vetme demokratike në vend.

Ky është gjithashtu fakt! Për shkaqe të ndryshme dhe për disa persona Berisha mund të mos jetë më i pëlqyeri, por që po drejton një lëvizje për demokraci nuk mund ti mohohet.

Minimalisht po bën atë punë që nuk arriti e nuk arriti ta bëjë Luli që është të paktën 30 vite më i ri në moshë.

Pavarësisht se Foltorja është lëvizje e brendshme në PD, unë jam me të.

#unëjammeFoltoren

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit