Tuesday, June 18, 2024

|

spot_img

Mbyllet JOQ Albania, faqja sociale me 2 milionë ndjekës! Flet drejtuesi: Ja kush e bëri

po lexohet

Mbyllet faqja e portalit “JOQ Albania” në Facebook. Këtë lajm e ka konfirmuar Drejtuesi i portalit Gentian Çekeli përmes një postimi në llogarinë e tij personale. Ai lë të kuptohet se i gjithë sulmi vjen nga militiantë politikë, të cilët kanë bërë report në faqen e facebook të JOQ Albania.

“Lajm i mirë për politikanët! Pas mbylljes së website-it, armata e sufllaqeve mbyll edhe JOQ Albania në Facebook. Lufta vijon…”– shkruan ai.

Çekeli shkruan më tej se “fundja, ata kanë mbyllur Shqipërinë, kanë vrarë shpresën dhe kanë vrarë të ardhmen. Zoti, ju ruajtë”

Faqja në Facebook kishte 2 milionë ndjekës dhe ishte kritike kryesisht ndaj shumë veprimeve të qeverisë. Mësohet se JOQ Albania ka hapur një faqe tjetër të re në facebook.

Ky është sulmi i dytë që i bëhet JOQ Albania. Fiks një vitë më parë, si në këtë kohë, këtij portali tepër të njohur për shqiptarët, iu mbyll domain me një vendim absurd të AKEP.

Sot, i njëjti sulm vjen kësaj here, por në faqen e facebook të JOQ Albania. Mbetet për tu parë, nëse facebook do të rikthej sërish faqen, apo do të censurojë këtë media që ishte kthyer në shqetësim për politikanët dhe drejtuesit e institucioneve.

Mbyllet JOQ Albania, faqja sociale me 2 milionë ndjekës, drejtuesi:

Mbyllet JOQ Albania, faqja sociale me 2 milionë ndjekës, drejtuesi:

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm