Thursday, June 8, 2023

|

Kur të dilni nga shtëpia mos harroni çadrën! Shi, stuhi dhe dëborë parashikohet në Shqipëri

po lexohet

Dita e enjte (sot) parashikohet me mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtëra me diell. Në pjesën më të madhe të vendit do ketë reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët, ndërsa në veriperëndim e jugperëndim me intensitet deri mesatar.

Në lartësitë mbi 1300 metra në veri-verilindje priten reshje bore, në juglindje në lartësinë mbi 1600 metra, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Era nga kuadrati i jugut do fryjë me shpejtësi mesatare 1-8m/s, dhe hera-herës do të fitojë shpejtësi deri në 18-22m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare. Valëzimi  i forcës 5-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

vendet malore 1°C deri në 9°C

vendet e ulëta 5°C deri në  17°C

vendet bregdetare 9°C deri në 17°C.

të fundit

Agron Llakaj humb babain: U pamë sot në mëngjes e nuk e dija se po të puthja për herë...

Aktori Agron Llakaj ka ndarë sot lajmin e hidhur me ndjekësit e tij. Babai i tij është ndarë nga...

të ngjashëm