Wednesday, November 29, 2023

|

spot_img

Kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti ditën e sotme

po lexohet

Kthjellimet mbizotërojnë sot në të gjithë territorin e Shqipërisë gjatë pjesës së parë të ditës.

Ndërsa pasditja vijon me kthjellime për ultësirën perëndimore, por në zonat malore herë pas-here do të ketë kalime vranësirash.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi – Verilindor Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 4 balle.

Pjesa me e madhe e Europes do te ndodhet ne ndikimin e moti i kthjellet dhe temperaturave të larta, ku më të dukshme kthjellimet do jenë në Rajonin e Mesdheut.

Ndërsa vranësira dhe rrebeshe shiu dominojnë Europën Veriore dhe Lindore.

të fundit

Përmbyset historia! Veprimi i Oltës tregon të kundërtën për ndarjen e Sarës dhe Ledrit

Çifti Sara Hoxha dhe Ledri Vula janë përfolur shpesh në media që nuk janë më bashkë, por asgjë e...

të ngjashëm