Sunday, December 3, 2023

|

spot_img

EMRI + FOTO/ Ky është shqiptari që iu bë atentat në Itali, e shkuara e errët dhe dyshimet e policisë

po lexohet

Është identifikuar shqiptari, të cilit iu bë atentat mbrëmjen e djeshme në Itali.

Mësohet se i plagosur ka mbetur Ilir Kadiu, teksa ndaj ti hapën zjarr disa persona. Ai po lëvizte me biçikletë, duke e plagosur, ndërsa ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Mediat në Itali thonë se shqiptari është i njohur për autoritetet, pasi më parë ka qenë i arrestuar si pjesë e një bande grabitësish.

Karabinierët po punojnë për rindërtimin e episodit, duke nisur nga vendi i plagosjes. I plagosuri nuk ka dhënë shumë detaje për vendin ekzakt se ku ka ndodhur ngjarja, por thjesht ka deklaruar se ka qenë me biçikletë kur është qëlluar.

të fundit

U tërhoq nga “Festivali i Këngës”, Samanta Karavella zbulon arsyen

Këngëtarja Samanta Karavella e ftuar në “Më Lër të Flas”, zbuloi arsyen se pse u tërhoq nga “Festivali i...

të ngjashëm