Wednesday, June 19, 2024

|

spot_img

DETAJE/ Arrestohet djali i GAZETARIT, vodhi varësen e floririt dhe mori peng 18-vjeçarin në Tiranë!

po lexohet

Arnold Arapaj dhe Agim Drishti janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi kanë në bashkëpunim edhe me R.A kanë grabitur dhe mbajtur peng një 18-vjeçar te Unaza e Re.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Tiarën, në rrugën ‘Loni Ligori’ në Unazë të Re, ku 2 të arrestuarit dhe 33-vjeçari i shpallur në kërkim i kanë vjedhur me dhunë varësen e floririt dhe celularin, një 18-vjeçari.

Pasi e kanë grabitur, ata e kanë marrë atë me forcë në automjetin e tyre, duke i hequr lirinë për disa orë.

Njëri prej të arrestuarve, Agim Drishti, 30-vjeç është djali i gazetarit, Ismet Drishti, i dënuar më parë për drogë dhe dhunë ndaj policëve.

Njoftimi i policisë

Si rezultat i reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6, u identifikuan dhe u vunë në pranga shtetasit: A. A., 30 vjeç, A. D., 30 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Gjithashtu u shpall në kërkim shtetasi R. A., 33 vjeç, banues në Tiranë.

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm