Wednesday, November 29, 2023

|

spot_img

Edi Rama e nis ditën me urimin e veçantë për infermieren e spitalit Covid2

po lexohet

Kryeministri Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një urim të veçantë për një nga infermieret e Spitalit Covid2.

Me anë të një postimi në ‘Facebook’, Rama i ka uruar ditëlindjen Luljeta Durajt, infermiere në spitalin COVID2 “Shefqet Ndroqi” dhe nënë e tre fëmijëve.

Teksa e ka uruar, Rama shkruan se duhet të ndihemi me fat që kemi njerëz si Luljeta.

“Mirëmëngjesi dhe me urimin për një fundjavë të qetë për të gjithë ju, i uroj ditëlindjen një prej heroinave të heshtura, që edhe në ditëlindjen e saj është mes pacientëve që luftojnë me virusin e rrezikshëm COVID19.

Prej 18 vitesh në shërbim të pacientëve, këto janë ndër ditët e vështira për Luljeta Durajn, nënë e tre fëmijëve, infermiere në spitalin COVID2 “Shefqet Ndroqi”, po janë edhe ditët kur mund të ndjehemi me fat, që kemi njerëz si Luljeta në vështirësinë që po kalojmë. EDHE 100 Luljeta” shkruan Rama.

118505927_10158100801061523_7382288042969762305_o.jpg

të fundit

Përmbyset historia! Veprimi i Oltës tregon të kundërtën për ndarjen e Sarës dhe Ledrit

Çifti Sara Hoxha dhe Ledri Vula janë përfolur shpesh në media që nuk janë më bashkë, por asgjë e...

të ngjashëm