Wednesday, December 6, 2023

|

spot_img

E DHIMBSHME/ Koronavirusi i merr jetën ish-deputetit të PS-së, Marko Bello

po lexohet

Një tjetër viktimë është shënuar nga Covid në vendin tonë këtë të premte. Viktima është ish deputeti i Partisë Socialiste Marko Bello.Ai ka humbur jetën në moshën 59-vjeçare në një spital në Turqi, aty ku dhe po merrte trajtimin e nevojshëm.Marko Bello ka qenë deputet i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë nga viti 2001-2013. Gjatë karrierës së tij politike Bello ka mbajtur postin e ministrit për Integrimin Evropian dhe ministër Shteti për Koordinimin Qeveritar.Ndërsa gjatë viteve 1997-2000, 59 vjeçari ka shërbyer si ambasador i Shqipërisë në Rumani dhe më pas zv/ministër i Mbrojtjes.

të fundit

Reshje shiu dhe dëbore në vend, temperaturat pësojnë rënie

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të vendoset në territorin shqiptar duke sjellë reshje shiu në Ultësirën Perëndimore si...

të ngjashëm