Tuesday, July 16, 2024

|

spot_img

“Del një kur** si ty”, Stresi nuk përmbahet ndaj Einxhel Shkirës

po lexohet

Stresi ishte një ndër personat më aktivë në protestën e mbrëmshme për Klodian Rashën. Reperi ka bërë thirrje të shumta për drejtësi, të cilat janë pasqyruar edhe nëpër media. Ndërkaq, në rrjet ditën e sotme ka patur mjaft kritika ndaj personazheve të tjera publike të cilët nuk patën reagim rreth kësaj ngjarjeje tronditëse. Një prej personazheve që ka vendosur të flasë për arsyen pse nuk ishte e pranishme në protestë, është Einxhel Shkira.

“Disa prej jush po më pyesin a isha në protestë…Si rrallëherë unë në këtë protestë nuk isha, e jo se s’mundesha, por se nuk e ndjeva të dal!! Nuk e ndjeva, sepse minimalisht i duhet dhënë koha familjes e njerëzve të afërt ta përcillnin të qetë djalin e tyre…Pastaj të dilnim ne si hiena duke protestuar, si gjithmonë në mënyrën e gabuar dhe qëllimet e gabuara!!! Duhet ta kishit kuptuar tashmë që protestat në Shqipëri, sidomos ato që përshkallëzojnë në dhunë, s’janë mënyra e duhur për të sjellë ndryshimin, përkundrazi…Ne si fillim duhet ta kërkojmë fajin tevetja çdo ditë, duhet të revoltohemi e të protestojmë me veten, të kërkojmë moralin njerëzor te vetja dhe pastaj atë shoqëror. Ndryshimi nuk vjen me ndëshkim as me ndërrim karrigesh pushteti, as me shkatërrim, por vjen me reflektim mbi gabimet dhe përmirësim të qasjeve tona humane. Djegia e pemës nuk do ngjallë askënd, nuk do dënojë askën e as do rrëzojë askënd nga pushteti, por vetëm njollos qëllimin tuaj!!” ka shkruajtur ndër të tjera Einxhel.

Ndërkohë, shkrimi i saj ka revoltuar tejmase Stresin, i cili ka vendosur t’i kthejë një përgjigje publike kërkesës së saj për mos zhvillimin e protestave.  “Kur flet dhe ti që të vjen era k** nga goja më vjen keq që të jap mundësinë me repliku, por dijeni që jeni turpi Tironës. O Shkira, harrove që të njoh??? S’ke lënë k** pa thy dhe del nji kur** si ty e bën prrr prrr,” ka qenë replika e Stresit.

të fundit

Rike Roçi në pritje të ëmbël? Ish-banorja e BBV flet për herë të parë pas lajmeve

Pak ditë më parë në media qarkulluan lajme që ngrinin dyshime se Rike Roçi ishte në pritje të ëmbël. Këtë...

të ngjashëm