Wednesday, November 29, 2023

|

spot_img

Çfarë është një Javë e Modës pa shfaqje të modës? Në Londër, do ta zbulojmë

po lexohet

Harrojini shfaqjet e modës, shumica e stilistëve në Londër nuk kanë koleksione për të treguar, për arsye që ne të gjithë jemi të vetëdijshëm.

Pse atëherë do të ketë një javë të modës në Londër nga 12 qershori deri në 14 qershor? Dhe si do të duket? Cue Caroline Rush, shefi ekzekutiv i Këshillit Britanik të Modës: “Ne vendosëm shumë shpejt të transferojmë javën e veshjeve për meshkuj në qershor në një platformë digjitale neutrale për nga gjinia, dhe tashmë kemi shumë shpresë se projektuesit mund të mos kenë asnjë koleksion për të treguar.

Disa dizajnerë në kalendarin e Londrës kanë arritur vërtet të menaxhojnë koleksionet e veshjeve për burra të pranverës 2021, ndërsa të tjerët kanë krijuar koleksione që janë, përmes mjeteve të tyre të prodhimit, një marrje në pyetje e vlerave si njerëzore ashtu edhe ekologjike. Në londonfashionweek.co.uk, BFC ka ndërtuar një faqe në internet që një nga drejtuesit e saj e përshkroi kohët e fundit si një “Netflix i modës”. Pas orarit tre ditor të paralajmëruar dje, projektuesit do të paraqesin përmbajtje të mbështetur kryesisht në retorikë ose imazhe sesa rroba.

Naomi Campbell (Foto: Ian Gavan/Getty Images for Fashion For Relief/Guliver)

Pikat kryesore të mundshme përfshijnë diskutimin drejtpërdrejt të mëngjesit të së shtunës me Bianca Saunders, Filmi i Fashion East alum Robyn Lynch për një koleksion të lezetshëm bashkëpunimi të kapsulave, një film Nicholas Daley në lidhje me koleksionin e tij të sezonit të fundit, dhe një film në lidhje me bërjen e Stephen Jones pranverë të vitit 2021. Fjala është se Priya Ahluwalia ka një koncept fantastik rreth librit të saj të ri, ndërsa Natasha Zinko ka partneritet me The Webster për të prezantuar një koleksion të bërë digjital në 3D.

Pra, përgatituni për atë që do të jetë një eksperiment unik në historinë e ciklit sezonal të modës dhe le të shohim se çfarë ndodh. Siç e tha Patrick Grant nga E. Tautz: “Moda është një zile kulturore dhe do të jetë interesante të shihet se si njerëzit prezantojnë, me ose pa veshje.”

të fundit

Burri filmon momentin e lindjes por kur shohin videon më vonë i habit shumë infermierja

Të kesh binjakë është lumturi ,por nga ana tjeter edhe stres. Per fat te keq, asnjë nga vëllezërit e...

të ngjashëm