Friday, March 24, 2023

|

BallinaKuriozitete

Kuriozitete

Vajza i pastron flokët me Coca-Cola, shikojeni rezultatin e mahnitshëm

Për flokë të bukur dhe me shkëlqim jo çdo herë produktet e shtrenjta për flokë e kryejnë punën siç duhet. Për çudi pija Coca-Cola mund...

Pse shikimi i gjoksit të zhvilluar është i rrezikshëm për mendjen e mashkullit

Ekzistojnë disa fakte më pak të njohura në lidhje me gjinjtë: Mbase nuk e keni ditur që specia njerëzore është e vetmja në botë...

Pse të flemë në orën 10 është e shëndetshme?

Kim Kardashian, Anna Wintour dhe Oprah Winfrey kanë një të përbashkët: të gjitha shkojnë të flenë rreth orës 22:00. Duket se këto gra dinë...

A e dini sa shumë ka fituar Mariah Carey prej këngës së famshme ‘All i want for Christmas is you’?

“All I Want for Christmas Is You” është një ndër hitet më të njohura festive të të gjitha kohërave, raporton “Mirror”. Këtë vit, renditet për...

Shi meteorësh në qiell/ Mund ta shikoni këtë mbrëmje

Shiu i meteorëve Geminid, ishte një nga shfaqjet më aktive dhe të mahnitshme të këtij viti, sipas shoqërisë amerikane të meteorëve. Kulmi i shiut...

Nostradamus që parashikoi shumë ngjarje, ka disa profeci të frikshme për 2021

Viti që po lëmë nuk ka qenë shumë i gëzueshëm për të gjithë botën, sidomos për shkak të pandemisë covid-19, që ka marrë shumë...

Këto kanë qenë gjërat për të cilat njerëzit kanë kërkuar më shumë në Google gjatë 2020-ës

Google ka publikuar listën e kërkimeve kryesore në SHBA për vitin 2020 dhe siç mund të pritet, "koronavirusi", "rezultatet e zgjedhjeve" dhe "Zoom" kryesuan....

Ndodhi ajo që frikësoheshim! Dalin pamjet e objektit të çuditshëm në qiell, ekzistenca e UFO-ve mund të vërtetohet

Një imazh i një objekti të paidentifikuar, është kapur nga një pilot i forcave ajrore. Pamjet i ka publikuar Departamenti i Mbrojtjes të SHBA-ve ku...

Artikujt e fundit