Saturday, May 25, 2024

|

spot_img

Vranësira dhe temperatura deri në 32 gradë celcius, njihuni me parashikimin e motit

po lexohet

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12ºC në 25ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 31ºC dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 32ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here do të zëvendësohet nga reshje shiu. Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 10ºC deri në 22ºC dhe në zonat e ulëta nga 15ºC në 25ºC.

të fundit

Sa para merr Sarah Berisha për një postim në Instagram?

Sarah Berisha, një prej blogereve më të dashura, nëpërmjet një interviste të zhvilluar mbrëmjen e djeshme ka folur lidhur...

të ngjashëm