Tuesday, June 6, 2023

|

Veliaj thellon me 30 mijë fitoren ndaj Këlliçit në Tiranë

po lexohet

Hapja e kutive të votimit tregon fitoren e padiskutueshme të Erion Veliajt në Tiranë.

Aktualisht Veliaj ka thelluar fitoren me 30 mijë vota diferencë me kandidatin e dyshes Berisha-Meta, Belind Këlliçi.
Sipas të dhënave zyrtare, Veliaj deri në këto momente ka 82 557 vota, ndërsa Këlliçi 30 mijë më pak, vetëm 53213 vota.

Deri më tani është konfirmuar fitorja e socialistëve në Vorë, Kamëz dhe në Rrogozhinë.

të fundit

Shumë pranë Shqipërisë, tërmeti i fortë godet shtetin e Ballkanit (Epiqendra+Magnituda)

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe...

të ngjashëm