Thursday, June 30, 2022

|

Ukraina fiton“Eurovision 2022”! Ja shtetet që u renditën në vendin e dytë dhe të tretë

Më të lexuarat

Ukraina është shpallur fituese e “Eurovision 2022”!

Orkestra “Kalush” me këngën “Stefania” arriti të grumbullojë 631 pikë, duke lënë pas Britaninë e Madhe dhe Spanjën.

Vota e publikut e përmbysi rezultatin duke i dhënë Ukrainës vendin e parë në garë.

Pasi përfunduan performancën e tyre me këngën “Stefania”, e kënduar në gjuhën ukrainase, e cila është një homazh për nënën e Psyuk, Orkestra Kalush bënë edhe një thirrje në mes për të ndihmuar Ukrainën.

“Ju lutem ndihmoni ukrainën dhe Marioupolin. Ndihmoni Ukrainën tani”-thanë ata në përfundim të performancës.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit