Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

Tronditet bota e muzikës/ Qëllohet për vdekje reperi i njohur(VIDEO)

po lexohet

Një lajm i keq erdhi dje në botën e repit teksa u bë publik lajmi për ndarjen nga jeta të reperit  Lil Yase.

Lil u qëllua me armë ditën e djeshme në në rajonin e East Bay të San Francisco Bay Area, raporton TMZ.

Banori i Sunnyvale, Kaliforni ishte vetëm 25 vjeç, shkruan DailyMail.

Rethi i ngushtë i artisit janë shprehur të tronditur duke theksuar se reperi nuk kishte armiq.

Vetëm një ditë para se të qëllohej pëR vdekje krijuesi i hitit “Get It In” i falënderoi fansat e tij në Instagram, për arritjen e shifrës së 117 mijë ndjekësve.

Yase filloi të merrej me muzikës në moshën 18 vjeçare, por fitoi famë të vërtetë me hitin e tij të vitit 2015, “Get It In”.

Këngët dhe videot e Lil Yase kanë grumbulluar qindra mijëra shikime në YouTube përgjatë viteve.

Ndër to njihen hitet: “No Diss”, “Diss Me”, “Demon” dhe “What You Mean”.

Image

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm