Sunday, May 28, 2023

|

Tragjedia/ Mes viktimave edhe politikani i njohur në Liban, ndodhej në zyrë në momentin e shpërthimit

po lexohet

Nuk kanë të sosur lajmet e hidhura nga Bejruti. Mediat e huaja kanë publikuar i përgjithshëm i partisë politike “Kataeb”, Nazar Najarian.

Sipas raportimeve, Najarian ndodhej në zyrë në momentin që ka ndodhur shpërthimi. Ai ishte një politikan shumë i njohur dhe mjaft aktiv në Liban.

Sakaq kujtojmë që deri më tani janë raportuar 50 viktima, ndërsa të lënduarit janë përllogaritur mbi 2.700 persona.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm