Wednesday, June 19, 2024

|

spot_img

SPAK e mbylli pas hekurave, ja ku e kaloi natën e parë të burgut Vangjush Dako

po lexohet

Mbrëmë Vangjush Dako kaloi natën e parë ndryshe nga të tjerat. Ai u arrestua pasditen e djeshme me urdhër të SPAK-ut për shpërdorim detyre.

Avokati Petrit Ismaili deklaroi se Dako sapo mori vesh që kishte urdhër për arrestimin e tij u nis vetë dhe me këmbët e tij shkoi në drejtorinë e policisë së Tiranës dhe më pas u dërgua te blloku i sigurisë te rruga “Mine Peza”.

Urdhër arresti kishte përveç Vangjush Dakos edhe për 8 ish zyrtarë të bashkisë së Durrësit dhe një ndërtues. Dy janë dosjet kundër Dakos.

Njëra për leje ndërtimi të dhënë para 11 vitesh dhe e dyta për një tender të vitit 2014-2015 që i ka shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm prej 18 milionë lekësh.

Kallëzimi për pallatin erdhi nga banorët, pasi godina pësoi dëme nga tërmeti i 2019 duke nxjerr në pah batërdinë që ishte bërë me katet shtesë. Ndërsa denoncimi për dosjen e dytë sipas avokatit erdhi nga deputeti i PD-së Xhaferraj.

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm