Monday, May 29, 2023

|

Rudina Hajdari flet për shkarkimin e nënës së saj: Besoj te Reforma në Drejtësi

po lexohet

Deputetja Rudina Hajdari ka folur gjatë fjalës së saj në Kuvend për shkarkimin e nënës së saj nga vettingu.

Ajo tha se nuk ka qëndruar në Kuvend për të mbrojtur nënën e saj dhe kjo u vërtetua pikërisht sot, ndërsa shprehu mbështetjen për Reformën në Drejtësi.

“Dita e sotme ka filluar me një lajm për familjen time dhe padyshim shumë njerëz jashtë kësaj salle që më janë hedhur si ujqër që unë ndjenja në Kuvend për të mbrojtur time më sot e kanë marrë përgjigjen. Unë e mbështes këtë reformë dhe do ta mbështes deri në fund”, deklaroi Hajdari.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari me argumentin se ajo nuk justifikonte dot pasurinë.

të fundit

EKSKLUZIVE/ Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit, ja detajet nga ceremonia e veçantë

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Lajmi bëhet me dije nga burime ekskluzive...

të ngjashëm