Monday, May 29, 2023

|

Pasagjerët me maska! Rihapet transporti ndërqytetas në rrethe, urbanët në Tiranë kundër! Punonjësit në protestë

po lexohet

Ditëne e sotme ishte parashikuar të niste transporti publik pas Komiteti Teknik i Ekspertëve dha një ditë më parë dritën jeshile për rihapjen e këtij shërbimi.

Por ky vendim nuk është zbatuar nga linjat urbane në disa qytete të vendit.

Ata thonë se kushtet janë të pazbatueshme dhe kapaciteti i përcaktuar nuk e mundëson distancën mes qytetarëve.

Shoqata e Transporteve ka organizuar një protestë në sheshin Skëndërbej lidhur me kushtet që kërkojnë nga qeveria, ku kryesore është ndryshimi i protokollit të sigurisë.

Ata thonë se duan pagë lufte për kohën kur kanë qëndruar në shtëpi!

Nga ana tjetër transporti ndërqytetas në disa rrethe ka nisur pa probleme.

Autobusët janë vendosur në terminalet hyrëse të tyre, ndërsa kusht për të gjithë pasagjerët kanë qenë pajisja me maskë.

të fundit

EKSKLUZIVE/ Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit, ja detajet nga ceremonia e veçantë

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Lajmi bëhet me dije nga burime ekskluzive...

të ngjashëm