Sunday, February 25, 2024

|

spot_img

“Më ftoi në shtëpi…”/ Gazetarja e njohur rrëfen historinë me shefin që donte t’i rrëmbente zemrën

po lexohet

Gazetarja e njohur, Fjodora Fjora, ishte ditën e sotme e ftuar në emisionin “Në shtëpinë tonë”, në Top Channel, ku ka gatuar makarona karbonara.

Gjithashtu ajo ka treguar edhe një histori të vjetër, ku një shef kuzhine e ka ftuar për darkë në shtëpi. Fjodora shprehet se u zhgënjye kur pa se kishte gatuar bamje, të cilat ajo nuk i ha.

Pjesë nga intervista:

Fjodora Fjora: Dikur një herë një djalë më ftoi për darkë dhe ai ishte një shef shumë i njohur. Më ftoi në shtëpi dhe do gatuante darkë për mua dhe kishte bërë bamje. Unë çfarë nuk prisja se ishte uou e kupton? I thashë bamjet unë nuk i ha. Ai më tha i ka sjellë mamaja nga bahçja ime, ishte greke. I thashë ok mirë, por unë bamjet nuk i ha. E nuk i hëngra bamjet, hëngra sallatëra. Ika unë pastaj.

Julka Gramo: E takove më atë njeri apo jo?

Fjodora Fjora: Ehu shumë pyetje keni ju tani.

të fundit

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot...

të ngjashëm