Sunday, May 28, 2023

|

Matura Shtetërore/ Dalin rezultatet e provimit të gjuhës së huaj, QSHA publikon notat

po lexohet

Qendra e Shërbimit Arsimor ka publikuar notat e provimit të parë të Maturës Shtetërore që ishte ai i gjuhës së huaj.

Notat kanë dalë në faqen zyrtare të QSHA. Maturantët në kushte pandemie arritën të realizonin të gjitha provimet.

Ata kishin kontestime për atë të Gjuhë Letërsisë tek i cili sipas tyre kishte disa pyetje pa logjikë dhe jashtë programit mësimor.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm