Saturday, April 13, 2024

|

spot_img

Masat e nxehta ajrore nga Afrika, temperatura të larta në Shqipëri

po lexohet

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga afrimi i masave ajrore të nxehta nga Afrika të cilat do të kushtëzojnë rritje të temperaturave në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë në fillimim e korrikut.

E martë dt 30 qershor 2020

Vendi ynë do të jetë me diell dhe mjegull në zonën bregadetare, në relievet do të ketë vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 7 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 18/32°C

Zonat e ulëta 19/35°C

Zonat bregdetare 21/33°C

Kosova për ditën e martë dt 30 qershor 2020 moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare me reshje shiu të izoluara. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 18°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 31°C gradë Celcius.

të fundit

Deklarata kontradiktore të Meriton Mjekiqit/ Çfarë ka rrëfyer moderatori për raportin me të birin para 4 vitesh

Meriton Mjekiqi e ka përmendur shumë herë djalin e tij, Loarin, në shtëpinë e Big Brother Vip ku shprehet...

të ngjashëm