Wednesday, October 4, 2023

|

spot_img

Makina përplas te vijat e bardha 68- vjeçarin dhe e tërheq zvarrë për disa metra (detajet)

po lexohet

Një aksident i rëndë ka ndodhur në lagjen “Çelepias” në Berat. Një 68-vjeçar është përplasur nga një makinë,teksa kalonte me biçikletë në vijat e bardha të rrugës.

Pas përplasjes,automjeti tip Volswagen Passat,me targa AA 590 FC, e ka marrë zvarrë për disa metra dhe më pas ka ndaluar.

I moshuari Agim Mingu është përplasur pa ndjenja në asfaltin e rrugës, deri në mbërritjen e ambulancës që e ka transportuar drejt Spitalit Rajonal të Beratit.

Mjekët e spitalit konfirmojnë se ai ndodhet në sallën e operacionit dhe gjendja e tij është kritike.

Në vendngjarje kanë mbërritur efektivë të shumtë të policisë,që po kryejnë edhe këqyrjen e vendit të aksidentit,ndërkohë që po kërkohen edhe kamerat e sigurisë së bizneseve përreth,të cilat do të hedhin dritë mbi dinamikën e aksidentit.

Burime zyrtare të policisë konfirmojnë se drejtuesi i mjetit Volswagen Passat është shoqëruar në ambjentet e Komisariatit të Policisë Berat, ku edhe po jep dëshminë e ti në lidhje me ngjarjen.Burime nga dëshmitarë në vendngjarje konfirmojnë se automjeti që shkaktoi aksidentit ishte duke qarkulluar me shpejtësi të madhe në këtë zonë të banuar.

të fundit

Deklarata e fortë e “Zogut të Tiranës”: Gjysma e shqiptarëve janë gay

Djemtë në Tiranë po kujdesen më shumë për pamjen e tyre sipas një vëzhgimi nga Zogu i Tiranës. Në lidhjen...

të ngjashëm