Wednesday, December 6, 2023

|

spot_img

“Gazi i lumturisë”/ Gazetari i njohur shqiptar bën paralajmërimin e bujshëm

po lexohet

Gazetari Sokol Bregu në një studio televizive ka folur për fenomenin e shumë përhapur tek të rinjtë me tullumbacet helmuese.

Bregu tha se ajo është futur prej kohësh kryesisht në festa dhe deri më tani policia nuk ka asnjë bazë ligjore për të marrë këto tullumbace, ndërsa theksoi se me një udhëzim të OKB-së nga fillimi i tetorit beson se do të ndalohet.

Është futur prej kohësh fillimisht është futur për festa, ndonjëherë ka një gjendje në të qeshura, por shkon dhe në gjendje afër të faktit. Minorenët nuk e kuptojnë se çfarë janë duke bërë. Ata thonë se është një gaz mjekësor dhe jepet me lejen e mjekut, por mendoj se nga fillimi i tetorit ajo do të ndalohet sepse OKB i përcakton qartë udhëzimet. Duhet të dilte udhëzimi i OKB sepse nuk mund ta ndalësh ndryshe. Ne po flasim në këtë moment dhe ata janë të lirë sepse policia nuk mund ta ndalojë se s’ka asnjë bazë me çfarë ta ndalojë. Ndërsa me këtë të drejtë policia mund ta ndalojë. Kur bëhet e jashtëligjshme do bëhet dhe më e shtrenjtë. Aktualisht kap vlerën e 2 – 3 mijë.

të fundit

Reshje shiu dhe dëbore në vend, temperaturat pësojnë rënie

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të vendoset në territorin shqiptar duke sjellë reshje shiu në Ultësirën Perëndimore si...

të ngjashëm