Wednesday, June 19, 2024

|

spot_img

“Fati i zi” i familjes së ish deputetit, vite me parë humbi bashkëshorten, sot ndërroi jetë e bija

po lexohet

Në kulmin e rinisë, vajza e ish-deputetit, Vangjel Tavo humbi jetën sot si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor në Maqedoninë e Veriut.

Ish-deputeti ndau lajmin e hidhur mbrëmjen e kësaj të marte, nëpërmjet një postimi të ndjerë në Facebook. Vajza e ish-deputetit, Eva Tako, e cila humbi jetën në aksident rrugorishte vetëm 30 vjeç.

Përcjella për në banesën e fundit për 30-vjeçaren do të bëjhet ditën e enjte, 30 nëntor, ora 11:00 në Gjirokastër. Kjo nuk është tragjedia e parë për familjen Tako. Disa vite më parë është ndarë tragjikisht nga jeta edhe nëna e Evës, Aristulla Xhumba.

Lajmi për vdekjen e vajzës së ish-deputetit ka tronditur të afërm, miq dhe kolegë të ish-deputetit.

Mes komenteve të shumta në Facebook për të ngushëlluar Tavon, ka shkruar edhe ministrja për Marrdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

“Lutem të gjeni forcë ta përballoni dhimbjen e madhe që të lë pa frymë. Evës së bukur i qoftë i lehtë dheu e i ndrittë shpirti!”, ka shkruar Spiropali në Facebook.

“Fati i zi” i familjes së ish deputetit, vite me parë

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm