Wednesday, October 4, 2023

|

spot_img

E tmerrshme/ Kujtim Gjuzi akuza familjes së Klodian Rashës: Mori para nga Edi Rama që të shkonte për ngushëllim

po lexohet

Deputeti Kujtim Gjuzi, ka bërë një deklaratë sa të fortë aq edhe delikate, duke thënë se kryeministri Edi Rama ka paguar lekë që të shkojë tek familja e 25 vjeçarit Klodian Rasha.

Por kjo deklaratë është shumë perverse, duke parë faktin se babai i të ndjerit ka dalë shpesh herë duke folur me plotë dhimbje për humbjen e djalit të tij.

Dhe është tragjike fakti që del një i ashtu quajtur deputet dhe hedh akuza për familjen e të ndjerit se ka marrë para, vetëm pak ditë pasi ka futur djalin e tyre në dhe.

Për rastin në fjalë, prokuroria duhet të nisë hetimet, në mënyrë që deputetë të tillë, si Kujtim Gjuzi të mos flasin e hedhin akuza të pështira.

“Konservatoret kane info te sigurta qe Edvin Kristaq Rama ka bere oferte finaciare famljareve per te shkuar si nje “pons pilat” per gjoja ngushellime (ditet ne vijim ju qytetare do te shikoni shperblimin finaciar te ofruar nga minjte e nje kryeministri qe quan “bastarde” protestuesit te rinj te indinjuar per humbjen e jetes te shokut te tyre dhe humbjen e shpreses ne kete vend te vraseve seriale te ministrave te diktatures dhe kryeministra te demokratures”, shkruan deputeti Kujtim Gjuzi.

Më tej, deputeti thotë se efektivi i Policisë që qëlloi Klodian Rashën ka qenë nën efektin e drogës.

Deklarata e Kujtim Gjuzit: 

1 – Punonjesi i policise se shtetit qe vrau te riun K.R me date 08.12.2020 ora 01:44 ka qene nen efektin e droges, per kete Prokuroria e pergjitheshme dhe Gjykata duhet te gjithe skuadres se pushkatimit t’u beje testin e droges dhe alkoholit

2 – I riu K.R i vrare pas shpine nga shteti dhe shtetaret e tij kriminele nuk kane qene ne kushtet e vetembrojtjes ekstreme por me pare se te vritej i riu K.R.  eshte rrahur dhe dhunuar barbarisht nga skuadra e pushkatimit te shtetit “junte ushtarake” e general Edvin Kristaq Gedaf Rama

3- Konservatoret kane info te sigurta qe Edvin Kristaq Rama ka bere oferte finaciare famljareve per te shkuar si nje  “pons pilat” per gjoja ngushellime ( ditet ne vijim ju qytetare do te shikoni shperblimin finaciar te ofruar nga minjte e nje kryeministri qe quan “bastarde” protestuesit te rinj te indinjuar per humbjen e jetes te shokut te tyre dhe humbjen e shpreses ne kete vend te vraseve seriale te ministrave te diktatures dhe kryeministra te demokratures

Akademia konservatore u shpreh ngushellimet me te sinqerta familjareve te viktimes ne vrasjen shtetnore ndodhur ne mesnaten e hijenave te rilindjes kriminale dt. 08.12.2020

Presidenca konservatore ka njoftuar zyrtarisht për detaje Ambasadën amerikane dhe BE ne: Tirane – Albania 12.12.2020  ora 08:33.

të fundit

Deklarata e fortë e “Zogut të Tiranës”: Gjysma e shqiptarëve janë gay

Djemtë në Tiranë po kujdesen më shumë për pamjen e tyre sipas një vëzhgimi nga Zogu i Tiranës. Në lidhjen...

të ngjashëm