Wednesday, December 6, 2023

|

spot_img

Dita sot nis me temperatura të larta, mësoni si do të ndryshojnë gjatë ditës

po lexohet

Mbetet prezent ne territorin Shqipetar moti i qendrueshem, duke sjell dominim te kthjellimeve ne zonat e uleta dhe bregdetare, por pergjate kufirit lindor do te kete vranesira te lehta.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor-Verilindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

të fundit

Reshje shiu dhe dëbore në vend, temperaturat pësojnë rënie

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të vendoset në territorin shqiptar duke sjellë reshje shiu në Ultësirën Perëndimore si...

të ngjashëm