Tuesday, November 29, 2022

|

BallinaStil jeteseFitness dhe dieta

Fitness dhe dieta

Nëse nuk i bëni këto gjëra siç duhet, nuk do të humbni kurrë peshë

Organizmi është si një makinë që punon me karburant. Nëse nuk shtoni mjaftueshëm ushqim, do të ketë vështirësi në funksionim. Pra, gjëja më e...

Nëse dëshironi të hiqni dhjamin nga barku, shmangni këtë ushqim për mëngjes

Një dietë që nuk ka mjaft karbohidrate, yndyrna dhe proteina është gjëja më e keqe. Nëse dëshironi të humbni peshë, përpiquni të hani gjithçka,...

A ju ul vërtetë në peshë uji?

Një studim pohon se uji na ndihmon të hamë më pak. A mund të humbim peshë vërtet nëse pimë shumë ujë? Sipas një studimi të...

Ky ushqim mund të ndikojë në trupin tuaj duke ju bërë të ndiheni gjithë kohës i lodhur

Një studim i ri, rezultatet e të cilit janë publikuar në revistën Nutrients, ka konfirmuar se një nga fajtorët kryesorë për një ndjenjë të...

Ende nuk keni humbur apo shtuar peshë? Si ta kuptoni nëse dieta juaj po funksionon

Nëse nuk shihni që peshorja po lëviz, nuk do të thotë se dieta nuk po sjell rezultate. Për shumë, peshorja është një tregues nëse...

Ç’ndodh me trupin tuaj nëse ecni për gjysmë ore çdo ditë

Ekspertët theksojnë gjithmonë se ecja është ushtrimi më i mirë për shëndetin. Ka shumë përfitime shëndetësore, ndërsa në të njëjtën kohë ndihmon të humbni...

Shenjat që tregojnë se jeni mbipeshë dhe kujdesi që duhet të tregoni

Me gjithë informacionet dhe këshillat që mjekët dhe dietologët japin çdo ditë mbipesha është ende një problem serioz. Miliona persona në botë janë të...

“Sa orë në ditë bën palestër?”- Klea Huta zbulon “sekretin” e linjave trupore seksi tani që është nënë(FOTO)

Pas lindjes së Krid, djalit të saj, Klea ka humbur shumë kilogramë dhe këtë e kanë vënë re e dhe fansat e aktores. Gjatë...

Artikujt e fundit