Sunday, December 3, 2023

|

spot_img

Afera e kompleksit ‘Partizani’/ Ish-prokurori zbulon çfarë pritet të ndodhë me Sali Berishën nëse nuk paraqitet në SPAK

po lexohet

Avokati Eugen Beci, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku foli për skenarin shumë të mundshëm, që Sali Berisha, i cili refuzon të paraqitet në SPAK, të përfundojë me një masë më të rëndë.

Nëse gjykata nuk do të rrëzojë kërkesën e SPAK për masën “detyrim paraqitje” dhe Berisha vendos të mos paraqitet, ai rrezikon arrestin shtëpiak.

“Në rast se shkelet një masë sigurie e caktuar nga gjykata, prokuroria është e detyruar të kërkojë masë tjetër më të rëndë. Masa tjetër më e rëndë, është arresti i shtëpisë sepse arrestimi me burg nuk bëhet për shkak të moshës së Berishës”, tha Beci.

të fundit

Nuk i uroi Luizin dhe Kiarën për pritjen e ëmbël, Amos Zaharia zbulon arsyen

Aktori i njohur shqiptar Amos Zaharia së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin “Live From Tirana”, ku ka...

të ngjashëm