Sunday, May 28, 2023

|

3 viktima në 24 orë/MSH: 69 raste ditore, ja harta e përhapjes

po lexohet

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se janë shënuar 69 raste të reja ditore, me shpërndarje 23 raste në Tiranë, nga 10 në Durrës e Krujë, gjashtë në Vlorë, pesë në Mat, 4 në Kurbin dhe Kamëz, nga dy në Shkodër, Fier e Kavajë dhe një rast në Lushnje.

Tre persona kanë humbur jetën në 24 orë, një 44-vjeçare nga Durrësi, një 71-vjeçar dhe një 85-vjeçar nga Tirana, të tre me sëmundje shoqëruese.

Ndërkaq vijon të ketë shtrime në spital, ku numri total ka shkuar 79 pacientë, 7 në terapi intensive dhe tre të intubuar.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm