Sunday, October 17, 2021

|

BallinaKuriozitete

Kuriozitete

Zgjidhni një simbol të lashtë dhe zbuloni tiparet e fshehura të personalitetit tuaj

Ka disa ngjyra dhe forma që na pëlqejnë. Kjo reflektohet në zgjedhjen tonë të veshjeve, dekorimit të shtëpisë, stilit të flokëve, madje edhe muzikës...

Test psikologjik/ Zgjidhni një simbol qiellor dhe lexoni mesazhin që do t’ju frymëzojë për të realizuar qëllimet tuaja

Engjëjt janë gjithmonë rreth nesh, duke na udhëhequr dhe mbrojtur. Ndonjëherë nuk jemi plotësisht të vetëdijshëm për praninë e tyre, por kjo nuk do...

Test psikologjik: Zgjidhni qiellin që ju pëlqen më shumë për të njohur më mirë veten

Karakteri është një grup tiparesh që njerëzit kanë dhe që në një farë mase përcaktojnë se si sillemi me të tjerët.  Përpiquni t’i përgjigjeni disa...

E keni menduar më përpara se pse gratë shkojnë në tualet si grup?

Është një nga pyetjet më të mëdha të një burri: Pse gratë shkojnë në tualet grup? Burrat përdorin tualetin ekskluzivisht për nevoja fizike! Më së...

Ëndrrat tuaja po mundohen t’ju lajmërojnë për këto 7 gjëra

Ndonjëherë mund të ndjeni brenda vetes se një ëndërr që keni parë dhe i duhet kushtuar vëmendje për të interpretuar kuptimet e mundshme. Ëndrrat...

Na thoni si i mbani duart me partnerin, t’ju themi ç’lloj marrëdhënieje keni

Gjuha e trupit mund të përcjellë shumë për ju dhe për personin që keni në krah. Disa njerëz pëlqejnë të shëtisin dorë për dore...

Studimi që tregon një nga arsyet kryesore pse çiftet divorcohen

Në vitet e fundit, shkalla globale e divorcit është rritur në mënyrë të frikshme. Për shembull, një grua mesatare nga Maldivet, vendi më shkallën...

Përdorni logjikën tuaj dhe gjeni dy gabimet në këtë foto(Përgjigjen e saktë e gjeni brenda lajmit)

Falë vëmendjes së tij në detaje, Sherlock Holmes arriti të zgjidhë krimet që dukeshin se ishin të pazgjidhshme. Mundësia për të parë edhe detajet më...

Artikujt e fundit