Tuesday, November 29, 2022

|

BallinaAktualitet

Aktualitet

Patentat nuk janë më sekret/ Hakerat iranianë publikojnë databazën në ‘Telegram’

Hakerat iranianë duket se kanë në dorë gjithçka të shtetasve shqiptarë, sa i takon të dhënave të tyre që përpunohen në sistemet digjitale. Pas, pagave,...

Bursa dhe këmbimi valutor, 28 tetor 2022. Ja çfarë po ndodh me monedhat e huaja

Monedha e eurozonës shitet sot me 118.6 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 118.5 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 136.5 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 87.8 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 119.3 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.81 lekë. Zbuloni...

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, çfarë po ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush ‘fshihet’ pas kompanisë ‘Eagle Hills’

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të ri turistik të...

Për herë të parë Shqipëria në një Forum Evropian! Kongresi Rinor Kombëtar votohet në Forumin Rinor Evropian

Për herë të parë një rrjet rinor Shqiptar anëtarësohet në Forumin Rinor Evropian me statusin e Anëtarit Observues, që i jep Kongresit Rinor Kombëtar...

Aktori i njohur shqiptar vrau gruan dhe më pas veten duke u hedhur nga dritarja, Policia zbardh ngjarjen tronditëse

Policia në New York ka mbyllur hetimet për vdekjen e çiftit shqiptar, të cilët në Gusht të këtij viti u gjetën të pajetë jashtë...

Ekspozita artistike “Përmes lentes të leximit” vjen për publikun e Tiranës më 26-27 nëntor dhe ju mirëpret ta vizitoni !

“Përmes lentes të leximit” është një ekspozitë fotografike e cila synon të sjellë në vëmendje rëndësinë e leximit për brezin e ri përmes lenteve...

Pas problemeve me alkoolin, doktori i Fiksit rrëfen një tjetër dramë: Si më mori ish-gruaja shtëpinë

I njohur për publikun si “Doktori i Fiks Fare”, Gentjan Pjetri, ka qenë një ndër personazhet më të njohur për shqiptarët. Një kohë të gjatë...

Artikujt e fundit