Saturday, August 13, 2022

|

“Ti shitesh për një drekë”/ Plas debati në “Përputhen”, Arjan Konomi-konkurrentes: Gënjen sy për sy

Më të lexuarat

Alvisa Qarri dhe Bahkim Sahiti, u deklaruan për njëri-tjetrin, ditën e shtunë në “Prime”. Mirëpo opinionisiti i njohur, Arjan Konomi, tha se kjo deklaratë e tyre “nuk i ka bindur dhe se nuk është aq e sinqertë”.

Ai krahasoi marrëdhënien e tyre me një barcaletë, teksa u shpreh: “Më kujton një barcaletë, që i ngjason shumë gjatë kësaj situate, një djali që vjen nga emigracioni dhe familjarët përpiqen t’i bëjnë një vajzë. Kjo vajzë është e shkëlqyer, ka marr një diplomë, di të bëjë shumë mirë punët e shtëpisë, di të gatuaj, por ka pak fare një problem të vogël, është me barrë. Bashkimi ishte në një situatë të tillë si kjo barcaleta.”

Por dy konkurrentët e “Përputhen”, Alvisa dhe Bashkimi nuk i pritën mirë komentet e tij. Alvisa tha se “i vjen shumë keq që Arjani sillet kështu me të, sepse jashtë spektaklit janë mbeten miq të mirë kurse në emision ai i flet keq asaj”, ndërsa shtoi me ironi se “disa njerëz kanë filluar ta shesin veten e tyre për një drekë”.

Pjesë nga debati:

Alvisa: Vetëm me mua…

Arjani: Po sepse nuk kemi pasur deri më tani ndonjë njeri që të na gënjejë sy ndër dy pa iu dridhur qerpiku siç të kemi pasur aty Alvisa.

Alvisa: Mua me vjen shumë keq sepse njerëzit ë sotshëm kanë filluar të shesin veten e tyre për një drekë për një darkë ose për një bluze.

Arjani: Lëri këto budallallëqe se unë nuk shitëm as për drekë e as për darkë.

Alvisa: Në prapaskenë më ke thënë do mbetemi miq, ndërkohë këtu në studio bën komplet të kundërtën. Jashtë je i mirë kurse këtu vjen dhe gjykon negativisht.

Arjani: Jeni shumë të vegjël shumë të rinj për ta kuptuar që unë nuk shitëm për një drekë, nuk jam shitur në jetën time për gjëra edhe më të mëdha, nuk jam shitur as tek Serbi dhe për  njerëz që më kanë marrë në qafë në jetë, për gjëra për të mëdha kombëtarë që ti nuk di asnjë gjë. Sa mik mund ta kem un ishin tënd, aq kam edhe Bashkimin.

Bashkimi: Ti je me konflikt interesi. Je personalisht me tjetër palë. S’mund të japësh mendim të qartë, prandaj të bie poshtë. Je i ndikuar nga ishi i saj.

Arjani: Ja mirë supozojmë se jam i ndikuar nga ishi saj, por nga ty nuk jam i ndikuar?Se mbete duke e thënë se s’ke çfarë thua tjëtër. Tregohu burrë njëherë.

Bashkimi: Ti s’je burrë se momentin më të bukur e shfrytëzon për veten tënde.

Arjani: A jam i ndikuar dhe nga ty mu përgjigj?

Bashkimi nuk u përgjigj dhe Arjani e la bisedën. Sipas Arjanit Bashkimi ja ka nënkuptuar vetë atë barcaletë duke thënë se i ka rënë hall i madh, por Bashkimi para kamerave hiqet ndryshe.

Pjesë nga debati:

Arjani: Nqs ka një njeri këtu që ndryshe është para kamerave dhe ndryshe pas je ti, se të kam ngritur në qiell, po ti je i paformuar dhe pa karakter.

Alvisa: Edhe ‘Prime’ për familjen time ka qenë shumë e vështirë. Babi donte të fliste me Arjanin, por i thashë se nuk doja të përfshija asnjë nga familja.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit