Tuesday, July 16, 2024

|

spot_img

Të shtëna me armë në qendrën tregtare, vriten dy adoleshentë

po lexohet

Dy adoleshentë kanë humbur jetën në Sacramento të Kalifornisë, pas të shtënave me armë në një qendër tregtare.

Sipas FoxNews, i dyshuari u largua nga vendi i ngjarjes dhe nuk dihet motivi i ngjarjes së rëndë.

Policia shkroi në Twitter se ngjarja ishte një incident i izoluar. “Nuk ka asnjë kërcënim aktiv  këto kohë”.

Siç raportohet, personi në fjalë, i cili dukej të ishte midis 18 dhe 25 vjeç, iu afrua dy personave në qendrën tregtare dhe hapi zjarr ndaj tyre, tha policia.

Ai më pas doli me vrap nga ndërtesa.

Qendra Arden Fair, ku ndodhi të shtënat, u evakuua pas incidentit.

të fundit

Rike Roçi në pritje të ëmbël? Ish-banorja e BBV flet për herë të parë pas lajmeve

Pak ditë më parë në media qarkulluan lajme që ngrinin dyshime se Rike Roçi ishte në pritje të ëmbël. Këtë...

të ngjashëm