Saturday, April 13, 2024

|

spot_img

Si do të jetë moti ditën e sotme

po lexohet

Orët e para të ditës së sotme do të paraqiten me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të dukshme do jenë në zonat malore. Mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave duke gjeneruar reshje shiu në zonat lindore dhe pjesërisht në zonat e ulëta.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga  10°C deri në 31°C. Era do fryjë mesatare  në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi deri 55 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

Rajoni dhe Europa

Vijojnë masat ajrore të paqëndrueshme të diktojnë mot të vranët dhe rrebeshe shiu në Europën Veriore, Lindore dhe Juglindore. Ndërsa kthjellimet mbizotërojnë Qendrën dhe Rajonin e Mesdheut.

të fundit

Deklarata kontradiktore të Meriton Mjekiqit/ Çfarë ka rrëfyer moderatori për raportin me të birin para 4 vitesh

Meriton Mjekiqi e ka përmendur shumë herë djalin e tij, Loarin, në shtëpinë e Big Brother Vip ku shprehet...

të ngjashëm