Tuesday, December 7, 2021

|

“Mos i merrni fjalët shabllon për çdo gjë e nga këdo” Parashikimi i yjeve për ju

Më të lexuarat

Jeni mashtruar nga blerjet online, ndiqni këto këshilla për herë tjetër

Këtë vit, shpenzimet në blerje online për festat e fundvitit (periudha 1 nëntor – 31 dhjetor) do të kapërcejnë shifrën 910 miliardë dollarë në...

Olsi Bylyku bën këngë për treshen “Bora-Donald-Beatrix”, ‘zbulon’ çfarë ndodhi me varësen

Personazhet e “Big Brother VIP” tashmë janë pjesë e çdo bisede të shqiptarëve. Prej disa ditësh, vëmendjen më të madhe e ka marr trekëndëshi,...

Donaldi i dha varësen dhe pastaj u “martua” me Beatrixin, a do të futet Bora Zemani në Big Brother

Bora Zemani, Donald Veshaj dhe Beatrix Ramosaj janë kthyer në trekëndëshin e dashuriës më të përfolur të momentit. Së fundmi mediat kanë shkruar se Bora...

Pluhuri i xhenxhefilit/ Si ju ndihmon të ndaloni dhimbjet e kokës

Xhenxhefili tashmë nuk është i panjohur për kuzhinën e Shqiptarëve apo efektet e mirë plot vlera në shëndet. I vetmi komplikim me të lind...

EKSKLUZIVE/ Ben Blushi largohet nga Top Channel

Ben Blushi është larguar nga Top Channel ditën e sotme. Lajmi bëhet me dije nga burime ekskluzive për Vip Magazine. Nga sa mësohet ai u...

Dashi

Këtë ditë të parë të javës së re, të gjitha dyshimet tuaja do të fashiten dhe kjo do t’ju japë guxim që t’i shihni gjërat më me pozitivitet. Të gjithë do të donin të kishin energjinë tuaj këtë fillim jave. Do të mund të ndiheni më rehat duke u marrë më shumë me veten tuaj, por kjo varet nga ju.

Demi

Do të dëshironi të ndryshoni rutinën në jetën tuaj të përditshme, por mos e teproni… Shenjat pararendëse të lodhjes së përgjithshme kanë marrë fund, por i konsideroni ato si një paralajmërim që në të ardhmen të stresoheni më pak.

Binjakët

Këtë të hënë mund të shihni mundësi të reja për të ardhmen… Jini të hapur dhe gjeni një mënyrë për të ecur përpara! Ndjenja e lodhjes pengon përparimin tuaj në punë.

Gaforrja

Do të gjeni paqe në shtëpi dhe njerëzit përreth jush. Jeni përfshirë në diskutime të cilat vazhdojnë. Nga ana tjetër po riktheheni në formë dhe po ndiheni më mirë, ruani energjitë për të qenë më produktivë në punë.

Luani

Do të shfaqni talent për të fituar simpatinë e njerëzve, sharmi juaj do të hapë dyert për ju! Nëse mund të punoni për të kontrolluar padurimin tuaj, do të përfitoni.

Virgjëresha

Mos i merrni fjalët shabllon për çdo gjë e nga këdo. Jeni bërë kaq të tërhequr dhe zhyteni në guackën tuaj sapo nisni të dyshoni se dikush po ju vë në lojë. Harxhoni kaq shumë energji, por ato do t’ju duhen për çështjet e punës.

Peshorja

Ka ardhur koha për ndryshim. Jeni duke u stërmunduar nga një nevojë që të jeni më i pranishëm dhe më protagonist te miqtë përreth. Aftësitë e liderit mund t’i shpalosni tani!

Akrepi

Do të jeni shumë të ndjeshëm për të bërë gjykime të vërteta në lidhje me ngjarjet që po ndodhin. Mos e mundoni veten për të bërë sa më shumë që të fitoni besueshmërinë e të tjerëve. Mjafton të jeni racional.

Shigjetari

Klima është konstruktive dhe shpërblyese në marrëdhënie dhe fati është në anën tuaj nëse keni plane për krijimin e lidhjeve të reja. Po humbni shumë kohë në çështje të parëndësishme që po bëhen rraskapitëse.

Bricjapi

Aftësitë tuaja të ndërmjetësimit do të jenë shumë të dobishme në shuarjen e ca konflikteve që po ndodhin rreth jush. Po përpiqeni shumë, por mos vallë po lini veten mënjanë?

Ujori

Këtë ditë të hëne do të mësoni disa gjëra të reja që do të jenë një burim pozitiv për të parë në sy të ardhmen. Jini të hapur ndaj ideve të reja. Keni nevojë të moderoni veprimet tuaja dhe nëse ia dilni, çdo gjë do të jetë mirë.

Peshqit

Këtë të hënë do të merreni me problemet e atyre që ju rrethojnë dhe aftësitë që keni krijuar po ju bëjnë profesionist të vërtetë. Sigurohuni që të mos jeni shumë të ashpër në këshillat që jepni. Vallë pse e mbani kaq nën kontroll ndjeshmërinë tuaj?

- Advertisement -

More articles

- Advertisement -

Lajmet e fundit

“Ti shitesh për një drekë”/ Plas debati në “Përputhen”, Arjan Konomi-konkurrentes: Gënjen sy për sy

Alvisa Qarri dhe Bahkim Sahiti, u deklaruan për njëri-tjetrin, ditën e shtunë në “Prime”. Mirëpo opinionisiti i njohur, Arjan Konomi, tha se kjo deklaratë...

E BUJSHME/ Arbana Osmani tregon vendimin e marrë për Donald Veshajn, çfarë do bëjë Romeo Veshaj

Prej kohësh përflitet se Big Brother VIP do të vërë në lojë banorët duke ndërruar binjakët. Pra në vend të Donaldit do të futet Romeo...

“Po bën bujë në rrjetet sociale”/ Meridiani zbulon se Valoni i ka dedikuar këngë një banore të Big Brother

Valon Shehu është banori i fundit që ka dalë nga shtëpia e “Big Brother VIP”, por edhe pse nuk është më aty banorët herë...

Enca “turpëron” personazhin publik: Herë tjetër kur të më ngacmosh mos i fshi mesazhet (FOTO)

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia, është mjaft aktive në profilet e saj në rrjetet e saj sociale. Në “Instagram”-in e saj mund të gjeni...

“Ah se po përmbahem mos të them diçka më tepër…”/ Debate të ashpra mes Einxhel dhe Sabianit, reagon e revoltuar vajza e këngëtarit

Një prej debateve të nxehta në shtëpinë ë “Big Brother” është ai mes Einxhel dhe Sabianit. Einxheli është komentuar edhe si banorja e cila...