Wednesday, November 29, 2023

|

spot_img

Modelja nxjerr në shitje çizmet 10 mijë dollarëshe për të luftuar racizmin

po lexohet

Janë të shumtë personazhet publike që u solidarizuan dhe dhuruan para për të luftuar racizmin, kryesisht pas ngjarjes së fundit që shkaktoi protesta të dhunshme në Shtetet e Bashkuara.

Së fundmi, ka qenë modelja Bella Hadid e cila ka vendosur të marrë pjesë në ankandin “Mënyra se si vishemi”, duke nxjerrë në shitje një palë çizme që kapin një vlerë prej 10 mijë dollarësh.

“Disa muaj më parë @edward_enninful dhe ekipi në @britishvogue kërkuan nga ne të dhuronim një nga artikujt më të dashur në ankand për këtë @naacp dhe @nhscharitiestogether. Sigurisht që menjëherë thashë po, dhe i dërgova Edward një fotografi të çizmeve të mia të preferuara.

I vesha këto çizme ndërsa po filmoja fushatën ‘Miu Miu’ 2020 në Barcelonë dhe minutën që i hoqa, e dija se duhej të shiteshin për një kauzë të mirë pasi janë shumë të veçanta.”, thotë Bella ndër të tjera.

të fundit

Përmbyset historia! Veprimi i Oltës tregon të kundërtën për ndarjen e Sarës dhe Ledrit

Çifti Sara Hoxha dhe Ledri Vula janë përfolur shpesh në media që nuk janë më bashkë, por asgjë e...

të ngjashëm