Wednesday, November 29, 2023

|

spot_img

Mëngjesi nis i kthjellët, por gjatë ditës ka luhatje! Si do të jetë moti për këtë të premte

po lexohet

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet por kthjellime dhe vranësira të shpeshta do ketë në zonat e ulëta dhe malore, të cilat gjatë pasdites do të sjellin rrebeshe shiu të izoluar veri-verilindje dhe juglindje.

Parashikohet që mbremja të vijojë me kthjellime dhe vranësira, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit ulen gjatë mëngjesit por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 35°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Verior- Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim deri 4 ballë.

Rajoni dhe Europa

Kthjellime dhe temperatura të larta MBIZOTEROJNE Europën Jugperëndimore dhe Qendrore. Po ashtu me kthjellime mbetet Lindja dhe Veriu i Europës.

Ndersa kthjellime të pakta, vranësira të shpeshta dhe rrebeshe shiu paraqiten pjesërisht vendet e Rajonit dhe Verilindja e Europës.

të fundit

Përplasje të forta mes banorëve, Edona James ia plas të qarës pas debatit të ashpër me Albyn dhe Lumbardhin...

Emocionet kanë marrë rrjedhë në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova” pas një debati të ashpër mes Edona James...

të ngjashëm