Tuesday, December 5, 2023

|

spot_img

Kthjellime dhe vranësira, mësoni parashikimin e motit për sot

po lexohet

Sipas MeteoAlb: Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin tonë. POR mesdita dhe pasditja largojnë vranësirat duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi Verior- Verilidor duke krijuar dallgëzim 3-4 ballë.

Kosova

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme në territorin e Kosovës, duke bërë që gjatë gjithë ditës të mbetet me mot të kthjellët.

Maqedonia e Veriut

Pjesa e parë e ditës do të paraqitet në ndikimin e motit të kthjellët. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të mbeten në të njëjtat kushte atmosferike.

të fundit

“Trekëndësh dashurie”, analisti: Naimi kishte lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arian Curri ka folur në lidhje me ngjarjen tronditëse që u shënua në Kosovë, ku Naim Museli porositi...

të ngjashëm