Sunday, May 28, 2023

|

Keni plane për fundjavën: Ja si parashikohet të jetë moti për nesër dhe të dielën

po lexohet

Moti po shkon drejt kthjellimeve dhe rritjes së temperaturave, nëse keni plane për këtë fundjavë, sinoptikanët parashikojnë dy ditë me vranësira e kthjellime, ku nuk do mundojnë edhe reshjet.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira dhe reshje shiu të izoluara përgjatë vijës bregdetare.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore.

Dita e diel do ketë mot me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave deri të dendura.

Reshje parashikohen të bëhen prezent në orët e mbrëmjes me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-10m/s, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm